Skip to content

Švýcarsko 2021

Do týdenního itineráře jsem se snažil dostat jezera, vesnice, hory, hřebenovku, vlak a zermatt. Tedy ze všeho něco. Díky tomu jsme najeli přes 2000km a poměrně dost času strávili na

Číst více »

Madeira 2021

Po devíti zrušených letenkách v průběhu posledních 18 měsíců nezbývalo příliš mnoho dalších míst s příznivou barvou cestovatelského semaforu a stále operující leteckou linkou.  Na Madeiru jsem se chtěl vrátit

Číst více »

Na lovu ovcí

Masáž slepičí kloaky proudem horké vody, kroužkování papoušků, chytání králíků.. a teď k těm bizarním zážitkům přibylo i chytání ovcí.

Číst více »

Watzmann 2020

Watzmann je moc pěkný kopec, vysoký 2713m, v Berchtesgadenských alpách na hranici Německa s Rakouskem. Majestátně se zvedá nedaleko Bad Reichenhallu – to je ta alpská sůl v modrém válci.

Číst více »

Finsko 2019

Milí a přátelští lidé, krásná krajina, skvělé rychlostní zkoušky.
Komárů bylo minimum. Slunce spousta. Chyby? Žádné, absolutně žádné. Finky? Fajn 🙂

Číst více »

Portugalsko 2019

Dva týdny strávené v Portugalsku nádherně suplovaly pomalý začátek léta v čechách. Rally, moře, olivovníky a portské víno. Nic víc jsem nepotřeboval.

Číst více »

Madeira 2019

Čtyři hodiny v letadle, čtyři zakroužení nad letištěm, dvě vína a přistání v dešti nad mořem. Po prazvláštní české zimě příjemně svěží vzduch, slabě slaný a zároveň jemně přislazený mně neznámými květy kvetoucími kdesi v dáli v horách.

Číst více »

D610 k prodeji

Můj Nikon D610 dávám k prodeji.
Pokud si jej chcete adoptovat, napište mi. Pokud víte o někom jiném, dejte mu zprávu. Budu vám zavázán.

Číst více »

Probouzení jara

Ještě před lednovým focením pod “zmrzlým ledem” jsem měl nápad na provedení i jarní varianty. Vesměs vše bylo domluveno a stačilo počkat, až se začne blížit první jarní den..

Číst více »

Wales 2017

Zvláštní kus světa pár metrů nad mořem, se spoustou břidlice, ovcí a pramálem stromoví. Pár fotek z podzimního Walesu a ještě o něco méně slov k tomu.

Číst více »

Slovinsko 2017

Druhý pokus o Slovinsko proběhl na konci srpna. Počasí slibovalo minimálně tři slunečné dny a ty by byla škoda nevyužít. Zabalit si věci, naložit kufr, potkat se s Olgou a můžeme jet.

Číst více »

Tatry – Kriváň

Z podhůří Beskyd je to do Tater poměrně kousek. Možná paradoxně proto jsem tam byl fakticky poprvé až letos v létě. Necelý týden doma byl fajn, jen mírně náročnější. Na první tatranský výstup jsem se totiž řádně připravoval – tatranským čajem. Holt některé oslavy narozenin dají zabrat 😀

Číst více »