Slovinsko 2019

Podzimní prodloužený víkend a cesta do Solčavska.

Podzimní prodloužený víkend a cesta  do Solčavska.

Solčavsko bylo  dlouhá léta izolovaným a uzavřeným údolím,  neb cesta tam vede jen přes vysoko položené horské průsmyky. Výtečným příjezdním místem (zvláště v případě rwd) jsou nekonečné a skvělé serpentýny vedoucí od rakouského Völkemarktu přes  Eisenkappel do Bad Vellachu a odtamtud už ke slovinským hranicím a dál přímo do Solčavy. 

Logarská dolina.

Na jejím konci je vodopád Rinka s fajn posezením..

.. kde se naprosto skvěle portrétuje.

A odpoledne na Velikou Planinu. Ze severovýchodní strany je přístup jednodušší než od triglavského parku. Parkoviště se nachází poměrně vysoko (a vede k němu šotolinová cesta), a tak odpadá zdlouhavá cesta do příkrého kopce.

A dál do Jezerska. Odtamtud nahoru na češkou koču a ještě o kousek dál a výš – na Vratcu.

Češká koča hledá každý rok finanční výpomoc / brigádníky (cca dvou týdenní práce na chatě).

Hrad Kamen, který jsem měl v plánu už taky strašlivě dlouho.

A protože to bylo posledních letošních středoevropských 20°C, tak cestou zpátky domů ješte se zastávkou u vyhřáté Bohině. 

Další čtení..

Madeira 2021

Po devíti zrušených letenkách v průběhu posledních 18 měsíců nezbývalo příliš mnoho dalších míst s příznivou barvou cestovatelského semaforu a stále operující leteckou linkou.  Na

Na lovu ovcí

Masáž slepičí kloaky proudem horké vody, kroužkování papoušků, chytání králíků.. a teď k těm bizarním zážitkům přibylo i chytání ovcí.

Dolomity 2020

Alpská jezera, hory, moře a Ivano Dibona! 9 dnů v Dolomitech.

Watzmann 2020

Watzmann je moc pěkný kopec, vysoký 2713m, v Berchtesgadenských alpách na hranici Německa s Rakouskem. Majestátně se zvedá nedaleko Bad Reichenhallu – to je ta alpská sůl v modrém válci.