Watzmann 2020

Watzmann je moc pěkný kopec, vysoký 2713m, v Berchtesgadenských alpách na hranici Německa s Rakouskem. Majestátně se zvedá nedaleko Bad Reichenhallu - to je ta alpská sůl v modrém válci.

Watzmann je moc pěkný kopec, vysoký 2713m, v Berchtesgadenských alpách na hranici Německa s Rakouskem. Majestátně se zvedá nedaleko Bad Reichenhallu – to je ta alpská sůl v modrém válci.

Má cesta nahoru byla dvoudenní. V sedm ráno vyjet z Prahy se zastávkou v Braunau am Inn, neboť také špatně kreslím, a poté už jen na placené parkoviště v Ramsau bei Berchtesgaden odkud to trvá cestou do prudkého kopce, podle zastávek a focení, něco mezi dvěma až čtyřma hodinama chůze.

Nocuje se na Watzmannhausu, což je trochu luxusnější alpská chata, než bývá zvykem – co se týká kvality noclehu, kuchyně a vybavení.

Další den, uprostřed noci, těsně před východem slunce ( 😀 ), opouštím svůj spacák a míříme strmě nahoru, až na vrchol Hocheck se skromným bivakem. V závětří nasazuji sedák, brzdu a střídavě nahoru a dolů po skále pokračuji na Watzmann Mittelspitz, k Sudspitzi a zpátky do údolí na hotelovou ubikaci. 

 

Vrcholová ferrata je převelice krásná a na některých místech vede po úzké římse s hlubokými srázy po obou stranách.

V dalších dnech se už jen poflakuju v okolí Hintersee, Berchtesgadenu, Königsee a Obersee. 

Cesta tam vyšla z Prahy přes Strakonice, Pasov, Braunau am Inn a Laufen na necelých šest hodin jízdy po krásných silnicích, a to především na české a německé straně šumavy, kde byl v dopoledních hodinách téměř nulový provoz. Rakouská dálniční známka není potřeba, německo je ještě stále free. 

Další čtení..