Finsko 2019

Milí a přátelští lidé, krásná krajina, skvělé rychlostní zkoušky. Komárů bylo minimum. Slunce spousta. Chyby? Žádné, absolutně žádné. Finky? Fajn :)

Finská rally je sen.

Milí a přátelští lidé, krásná krajina, skvělé rychlostní zkoušky. 
Komárů bylo minimum. Slunce spousta. Chyby? Žádné, absolutně žádné. Finky? Fajn 🙂
Šotolina a skoky. Skok na rally – to je obhlédnutí situace, projedou první dvě auta a mezitím si hledám nejlepší místo. Fotím zpravidla až to sedmé. Pokud však někdo dřív neodstoupí. Na třetí chystám druhý foťák, s čtvrtým opravím jeho nastavení. Páté natrénuju, šesté už může být ono – naštěstí není, nikdo neodstoupil, a tak podesáté zkontroluju nastavení obou foťáků. Na řadě je to mé  – sedmé. Hluk, auto se blíží, skok, fotím. Kontroluju ostrost a běžím na další místo. Podle počtu nasazených aut do závodu mám jen jeden až dva pokusy, které se zpravidla neopakují. Někdy přiběhnu později a na přípravu mám jen zlomek času. Někdy nemám žádný. 
A po rally na celý den zmizet v lese. Ráno se nechat vysadit a odpoledne zase vyzvednout na druhé straně. Potkat jen pár lidí.  Les, vřes, skály, borůvčí, brusinky, lékořice, břízy, rašelina, les, voda, les a nikdo nikde, jen les, borůvčí a les.
Krása. Vážně.

Ve skandinávských parcích a lesích jsou často k nalezení chaty a přístřešky k odpočinku nebo přespání. Tenhle byl i se skvělou koupelnou:)

A pak domů. 

Další čtení..

Island 2021

listopadový Island. Vodopády, termální prameny, černý písek a spousta krásy!

Švýcarsko 2021

Do týdenního itineráře jsem se snažil dostat jezera, vesnice, hory, hřebenovku, vlak a zermatt. Tedy ze všeho něco. Díky tomu jsme najeli přes 2000km a

Madeira 2021

Po devíti zrušených letenkách v průběhu posledních 18 měsíců nezbývalo příliš mnoho dalších míst s příznivou barvou cestovatelského semaforu a stále operující leteckou linkou.  Na

Na lovu ovcí

Masáž slepičí kloaky proudem horké vody, kroužkování papoušků, chytání králíků.. a teď k těm bizarním zážitkům přibylo i chytání ovcí.

Dolomity 2020

Alpská jezera, hory, moře a Ivano Dibona! 9 dnů v Dolomitech.